Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PO(E)dejrzany konkurs
#2
Paradoks: moim zdaniem najtrudniejsza tematyka, z wszystkich dotychczasowych konkursów, a z drugiej strony, to jedyny konkurs MH na który wyrobiłem się - i to jeszcze ze sporym zapasem czasu.

Uważam, że konkurs najtrudniejszy, gdyż napisanie krótkiego opowiadania detektywistycznego okazało się wręcz ekwilibrystyką pisarską. Są przecież pewne prawidła gatunku, których należy się trzymać: zbrodnia, zagadka, śledztwo, w ramach którego mniej lub bardziej udolny protagonista ma dochodzić prawdy. No i jeszcze jakiś finał, gdzie ona prawda ma być ujawniona, a zło ukarane. Albo i nie.

I na to wszystko dostaliśmy 15 stron. Nie wiem jak inni, ale ja musiałem się nagimnastykować okropnie, aby swój pomysł i swoją historię zmieścić w tak skromnej objętościowo nowelce. Mam wrażenie, że akurat mojemu utworowi to na dobre nie wyszło, tak więc nie spodziewam się zwycięstwa. Z drugiej strony, jeśli opowiadanie nie uzyska uznania Jury, to potraktuje je jako szkic do czegoś lepszego.

W przeciwieństwie do innych konkursów Histerii, tutaj nie musiałem robić researchu Zdobywanie informacji potrzebnych aby totalnie się nie skompromitować dyletanckim tekstem zajęło mi dużo czasu w poprzednich edycjach „histerycznych wyścigów krótkodystansowych”. W przypadku „PO(E)dejrzanego” było to o tyle ułatwione, iż wykorzystałem wiadomości ze studiów.

Podsumowując: po pierwsze primo, konkurs bardzo ciekawy. Po drugie primo, nie uznam to za palmę na honorze, jeśli opowiadanie przepadnie z kretesem. Po trzecie primo, z niecierpliwością czekam na wyniki, które przyjmę z pokorą.

Teoretycznie.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
PO(E)dejrzany konkurs - Redakcja - 29-12-2014, 18:17
RE: PO(E)dejrzany konkurs - Pegaz - 30-12-2014, 22:05
RE: PO(E)dejrzany konkurs - Przemko - 31-12-2014, 19:08
RE: PO(E)dejrzany konkurs - Zoe - 01-01-2015, 17:35
RE: PO(E)dejrzany konkurs - Pegaz - 01-01-2015, 18:54
RE: PO(E)dejrzany konkurs - Zoe - 01-01-2015, 19:07
RE: PO(E)dejrzany konkurs - Redakcja - 09-01-2015, 16:26

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości